XI edycja konkursu EkoDraka dla przedszkolaka - relacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zorganizowała XI edycję Gminnego Konkursu Ekologicznego EkoDraka dla przedszkolaka, który odbył się 16 kwietnia 2024 r., w sali Domu Kultury Osiedle. Do zmagań konkursowych zgłosiły się przedszkolaki z Golasowic, Pielgrzymowic, Krzyżowic, Warszowic, Pawłowic i Osiedla, w czteroosobowych drużynach.Zadania konkursowe oceniła komisja składająca się z pani Sabiny Kordiak (pracownik Referatu Ochrony Środowiska), pani Łucji Zbijowskiej (emerytowana bibliotekarka), pani Haliny Mańki (Dyrektor GBP), oraz gościem specjalnym była pani Joanna Śmieja (zastępca Wójta).

Rozgrywki obejmowały sześć różnorodnych zmagań, podczas których dzieci wykazywały się podstawową wiedzą na temat owadów, oraz znajomości treści książki „Nie tylko robale” Matta Robertsona.

Przedszkolaki wykonały również przestrzenne prace plastyczne na zadany temat : „Łąka”, które zaprezentowały jako jedno z zadań konkursowych.

Konkurs będący równocześnie wspaniałą zabawą wyłonił poniższych zwycięzców:

I miejsce – Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach.

Hanna Olszok, Izabela Dreścik, Jakub Mika, Wojciech Krzak

Opiekun: Dominika Oszek

II miejsce ex aequo zajęły:

Publiczne Przedszkole w Modrzewiowym Ogrodzie

Karol Pojda, Zuzanna Kluczyk, Wojciech Górka, Maja Zakrzewska

Opiekun: Maria Orszulik, Magdalena Skrobol,

Oraz:

Publiczne Przedszkole w Krzyżowicach

Agata Franciszek, Wojciech Krętusz, Aneta Paliczka, Weronika Ziebura

Opiekun: Marta Stefunyn

Wyróżnienia otrzymali:

Publiczne Przedszkole w Golasowicach:

Hanna Petlakowska, Kamila Kafka, MartynaWowra, Aleksandra Szafarczyk

Opiekun: Beata Lala

Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach

Laura Pająk, Patryk Mańka, Alicja Drygaś, Natalia Niezgoda

Opiekun: Katarzyna Barańska

Publiczne Przedszkole w Warszowicach

Hanna Gogol, Zuzanna Hejnoł, Olga Krosny, Hanna Wawrzyczek

Opiekun: Aneta Sicińska

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy.

Fundatorem nagród dla uczestników konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach.