Noc w bibliotece 2026
Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek 19 czerwca 2026 o godz. 18.30 od dwugodzinnych warsztatów pt. „Sztuka bycia sobą – w głowie, w sercu, w działaniu”, które poprowadziła pani psycholog Dominika Pifczyk. Uczestnicy mieli okazję lepiej poznać siebie i swoje emocje podczas różnorodnych aktywności, między innymi nawiązujących do bohaterów książki i filmu „W głowie się nie mieści”. Zajęcia dofinansowano ze środków Urzędu Gminy Pawłowice.
Po warsztatach przyszedł czas na kolację, a następnie rozpoczęła się gra „Emocjonalny escape room”. Zadaniem uczestników było zdobycie kodu do kłódki zamykającej skarb. Dzieci, pracując w grupach, rozwiązywały zagadki związane z emocjami, wykazując się współpracą, kreatywnością i spostrzegawczością. Nie zabrakło również ruchu i tradycyjnych punktów programu. Była dobrze znana uczestnikom konkurencja jedzenia tabliczki czekolady nożem i widelcem, a o północy – długo wyczekiwana zabawa w chowanego na terenie szkoły.
Wieczór okazał się tak pełen wrażeń, że zasypianie przeciągnęło się niemal do godziny… 2.30. Wstaliśmy zupełnie wypoczęci o 7.00 rano i z żalem rozstaliśmy się po śniadaniu, obiecując sobie spotkanie za rok, podczas kolejnej Nocy w Bibliotece!



