Noc w bibliotece 2026

Noc w Bibliotece to wydarzenie z kilkunastoletnią tradycją, organizowane wspólnie przez bibliotekę publiczną i szkolną w Pielgrzymowicach. Nocowanie między bibliotecznymi regałami, poprzedzone zaaranżowaną przez bibliotekarzy zabawą, stanowi szczególną nagrodę dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym najczęściej odwiedzali bibliotekę, wypożyczali i czytali najwięcej książek. Każdego roku nocna przygoda odbywa się pod innym hasłem – tym razem motywem przewodnim zabawy były emocje.

Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek 19 czerwca 2026 o godz. 18.30 od dwugodzinnych warsztatów pt. „Sztuka bycia sobą – w głowie, w sercu, w działaniu”, które poprowadziła pani psycholog Dominika Pifczyk. Uczestnicy mieli okazję lepiej poznać siebie i swoje emocje podczas różnorodnych aktywności, między innymi nawiązujących do bohaterów książki i filmu „W głowie się nie mieści”. Zajęcia dofinansowano ze środków Urzędu Gminy Pawłowice.

Po warsztatach przyszedł czas na kolację, a następnie rozpoczęła się gra „Emocjonalny escape room”. Zadaniem uczestników było zdobycie kodu do kłódki zamykającej skarb. Dzieci, pracując w grupach, rozwiązywały zagadki związane z emocjami, wykazując się współpracą, kreatywnością i spostrzegawczością. Nie zabrakło również ruchu i tradycyjnych punktów programu. Była dobrze znana uczestnikom konkurencja jedzenia tabliczki czekolady nożem i widelcem, a o północy – długo wyczekiwana zabawa w chowanego na terenie szkoły.

Wieczór okazał się tak pełen wrażeń, że zasypianie przeciągnęło się niemal do godziny… 2.30. Wstaliśmy zupełnie wypoczęci o 7.00 rano i z żalem rozstaliśmy się po śniadaniu, obiecując sobie spotkanie za rok, podczas kolejnej Nocy w Bibliotece!

Przewiń stronę do góry

Informacja o cookies!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje