Wyszywanki i inne robótki ręczne w filii Osiedle

Biblioteka jest miejscem otwartym na różne aktywności. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, biblioteka filia Osiedle zorganizowała, dla działającej przy OPS Pawłowice Grupy „Zgrana ferajna”, utworzonej dla osób z niepełnosprawnościami – kreatywne zajęcia aktywizujące.Pod hasłem : wyszywanki i inne robótki ręczne zmierzyliśmy się dzisiaj z szyciem ręcznym i na maszynach do szycia, które są dostępne w bibliotece.Naszą inspiracją była książeczka Katarzyny Proniewskiej – Mazurek „Wyszywanki i inne robótki ręczne”, pełna niezwykłych pomysłów na niepowtarzalne drobiazgi.Podczas spotkania powstały : broszki, misie, poszewki na poduszki.