Spotkanie z książką w Warszowicach

Bibliotekarka z filii Warszowice systematycznie spotyka się z przedszkolakami, zachęcając ich do codziennego czytania oraz częstego odwiedzania biblioteki. W ostatnim czasie spotkania odbyły się w grupach „Pszczółki” i „Motylki”.

Spotkanie z „Pszczółkami” miało na celu sprawdzenie, w jakim stopniu najmłodsi znają świat dinozaurów. Przedszkolaki wysłuchały listu napisanego przez dinozaura Dyzia. Wesoły triceratops zaprosił je do świata dinozaurów. Dzieci dowiedziały się, jak dawno temu żyły dinozaury, co jadły, jak spędzały wolny czas i jak wyginęły. Przedszkolaki odpowiedziały także na trudne pytania dotyczące tych specyficznych zwierząt. Na koniec spotkania dzieci wcieliły się w paleontologów i przeprowadziły wykopaliska i poszukiwania szczątków dinozaurów.

Na pytanie: Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Odpowiedź znalazły dzieci z grupy „Motylki”. Po wysłuchaniu ciekawych historii z książki pt. „Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek” przyszła pora na skarpetkowe zabawy oraz grę memory. Na zakończenie każdy przedszkolak zaprojektował swoją wymarzoną skarpetkę.
Dziękuję bardzo dzieciom i wychowawcom za serdeczne przyjęcie.