Filia Warszowice

historia filii

Gminna Biblioteka Publiczna Filia Warszowice powstała w 1948 roku i była pierwszą biblioteką założoną na terenie naszej gminy.

Od 2010 roku mieści się w dobudowanym łączniku Szkoły Podstawowej w Warszowicach. Księgozbiór Filii składa się z literatury beletrystycznej, popularnonaukowej oraz książek dla dzieci i młodzieży. Łącznie to blisko 12000 woluminów.

Biblioteka przeprowadza liczne konkursy, lekcje biblioteczne oraz zajęcia tematyczne, organizuje także spotkania autorskie oraz zajęcia dla dzieci w czasie ferii i wakacji.

Data publikacji: 13.04.2018
Autor: Małgorzata Kuzara