Filia Warszowice

historia filii

Gminna Biblioteka Publiczna Filia Warszowice powstała w 1948 roku i była pierwszą biblioteką założoną na terenie Gminy Pawłowice. Od 2020 r. biblioteka zajmuje nowy, przytulny lokal w centrum wsi przy ul. Pszczyńskiej 5.
Księgozbiór Filii składa się z literatury beletrystycznej, popularnonaukowej oraz książek dla dzieci i młodzieży.  Łącznie to blisko 12000 woluminów. Oprócz książek, w bibliotece można wypożyczyć czasopisma. Dla czytelników dostępne jest stanowisko komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu i możliwością drukowania oraz ksero.
W bibliotece przeprowadzane są konkursy, lekcje biblioteczne oraz zajęcia tematyczne, a także spotkania autorskie oraz zajęcia dla dzieci w czasie ferii i wakacji.