Filia Pielgrzymowice

historia filii

Filia w Pielgrzymowicach powstała w 1967 roku. Wcześniej przez osiem lat funkcjonowała jako niesamodzielny punkt biblioteczny. Placówkę wiele razy przenoszono. Obecnie mieści się w Publicznym Gimnazjum nr 3 i służy dobrą książką oraz informacją i poradą zarówno uczniom szkoły, jak i mieszkańcom Pielgrzymowic.

Biblioteka udostępnia zbiory na miejscu i wypożycza na zewnątrz. Do dyspozycji czytelników pozostaje bogaty, na bieżąco uzupełniany księgozbiór, na który składa się literatura piękna, popularnonaukowa ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz atrakcyjne książki dla dzieci i młodzieży. Biblioteka oferuje również czytelnikom audiobooki i czasopisma: społeczne, kulturalne, młodzieżowe i dziecięce oraz poradniki. Filia udostępnia w pełni wyposażone stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu i wykonuje usługi kserograficzne.

Placówka prowadzi również działalność kulturalną i edukacyjną, organizuje wystawy, zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, przeprowadza konkursy plastyczne, literackie i czytelnicze, w tym konkursy na Czytelnika Miesiąca i Czytelnika Roku.