Filia Osiedle

Historia filii

Filia funkcjonuje od 1985 roku i oferuje:

- atrakcyjny i stale poszerzany księgozbiór dla dzieci, młodzieży oraz
dorosłych
- literaturę naukową i popularnonaukową z uwzględnieniem potrzeb
studentów oraz osób uzupełniających wykształcenie
- czasopisma z możliwością wypożyczenia na zewnątrz
- audiobooki (książka mówiona)
- stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu
- możliwość wydruków komputerowych
- ksero

W ramach działalności kulturalnej organizujemy szeroką gamę imprez kierowanych dla czytelników o różnym przedziale wiekowym: konkursy literackie i plastyczne, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, zajęcia wakacyjne i zimowe, warsztaty plastyczne, spotkania baśniowe dla przedszkolaków, spotkania Kreatywnych Pań.

Od 2016 r. Filia dysponuje większą powierzchnią użytkową, czytelnicy mogą korzystać z przestronnej czytelni oraz kolorowego kącika dziecięcego.