Filia Golasowice

historia filii

Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Golasowicach powstała w 1949 r. i kilkakrotnie zmieniała swoją lokalizację, od 2015 r. znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach i dzieli pomieszczenie z biblioteką szkolną.

Biblioteka udostępnia ponad 8 tysięcy książek w tym literatury pięknej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz książki popularnonaukowe. Zbiory biblioteczne są bieżąco aktualizowane i poszerzane o nowości wydawnicze.

Czytelnicy biblioteki oprócz wypożyczania książek i czasopism mogą również skorzystać z dwóch stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu a także usług kserograficznych oraz faxu. Biblioteka współpracuje ze szkołą oraz przedszkolem w Golasowicach organizując wspólnie wiele imprez m. in. spotkania autorskie, konkursy oraz warsztaty plastyczne.

W 2021 r. biblioteka przeszła gruntowny remont, została powiększona i zyskała nową aranżację. Od 13 września jest ponownie otwarta dla Czytelników.