Biblioteki Pełne Dobrej Energii

Z radością informujemy, że filia Golasowice znalazła się w gronie 50 bibliotek wyróżnionych w projekcie "Biblioteki pełne Dobrej Energii", którego organizatorem jest Fundacja PVE Dobra Energia i otrzyma pakiet książek, na podstawie których przeprowadzi zajęcia proekologiczne. Zaplanowane są już trzy spotkania z uczniami klas I, III, IV, ale inspirujących do wspierania natury zajęć będzie więcej! Wzbogacony księgozbiór z pewnością zmotywuje dzieci do eksplorowania przyrody.

„Biblioteki Pełne Dobrej Energii” to program, który ma wzmacniać społeczności lokalne, podnosić poziom wiedzy dotyczącej troski o środowisko naturalne, ekologii, odnawialnych źródeł energii (OZE), zmian klimatycznych, a także rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży naukami przyrodniczymi. W tym roku Fundacja PVE Dobra Energia przeprowadza drugą edycję programu, dzięki czemu biblioteka wzbogaca swój księgozbiór o nowe pozycje dotyczące ochrony środowiska.