Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem oraz konkurs

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz twórcą słuchowisk.Pisarz debiutował książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Największą popularność przyniosła mu seria książek o psie Elfie. Pierwszy tom cyklu pt. "Sposób na Elfa" otrzymał tytuł Książki Roku 2012 w konkursie IBBY i Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, znalazł się również w kanonie lektur szkolnych.

Spotkania z młodymi czytelnikami odbędą się 8 maja w dwóch bibliotekach: w Pielgrzymowicach i Warszowicach. W nawiązaniu do wydarzenia filie zapraszają uczestników, czyli uczniów klas 2 i 3 SP w Pielgrzymowicach oraz SP w Warszowicach, do udziału w konkursie plastycznym pt. „JA I MÓJ PRZYJACIEL PIES”.

Praca – przestrzenna lub płaska, wykonana dowolną techniką - powinna ilustrować relację dziecka z czworonożnym przyjacielem. Prosimy o pokazanie, w jaki sposób można spędzać czas z psem: wspólne zabawy, tresura, okazywanie uczuć itp. Spośród wykonanych prac wybierzemy trzech zwycięzców w każdej bibliotece, którym nagrody wręczy sam AUTOR!