Zapach egzotycznego Maroka

10 marca w ramach obchodów Dnia Kobiet biblioteka zaprosiła swoje czytelniczki na egzotyczne spotkanie z afrykańską kulturą. Uczestniczki mogły wysłuchać prelekcji Anety Okupskiej-Pońc, która opowiedziała o życiu kobiet w Maroku. Prezentowała także ręcznie robione torebki, dywany oraz wiele ciekawych produktów np. naszyjniki, bransoletki, przewodniki, czy perfumy. Duże zainteresowanie wzbudziły naturalne kosmetyki. Podczas spotkania dwie chętne panie poddały się metamorfozie, by choć przez chwilę poczuć się Berberyjskimi kobietami pustyni. Ich metamorfozy dokonały panie, również pasjonatki egzotycznej kultury, p. Iwona Bujok Modern Bride & Etno, oraz p. Joanna Rusińska. Zwieńczeniem wieczoru i prawdziwą ucztą dla ducha był kameralny koncert Mustaphy El Boudani - wokalisty, gitarzysty i bębniarza, który zaprezentował tradycyjną, muzykę saharyjską.