Wykład historyczny dla młodzieży

5 listopada zaproszono młodzież szkolną z ZSP Golasowice do Domu Ludowego w Jarząbkowicach na wykład historyczny pani Agnieszki Kieloch. Prelekcja była uzupełnieniem wystawy „Hołd i podziw walczącym Górnoślązakom” użyczonej z Muzeum Śląskiego.

Spotkanie odbyło się w formie dialogu z młodzieżą, podczas którego omówiono historię ziemi śląskiej na przestrzeni wieków. W związku z 100 rocznicą obchodów III Powstania Śląskiego zasadnicza część wykładu została poświęcona losom powstańców śląskich pochodzących z terenu gminy Pawłowice. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji, tym bardziej, że sylwetki powstańców zaprezentowane przez p. Agnieszkę związane były z miejscowością Golasowice – ich małą ojczyzną.