Wycieczka do Muzeum Śląskiego

Kolejnym punktem w programie projektu „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze”, realizowanego od początku roku przez filie biblioteczne naszej gminy, był wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wizytę w tym wyjątkowym miejscu, stworzonym na dawnych terenach górniczych, rozpoczęły zajęcia edukacyjne „W pracowni artysty”. Uczestniczki wycieczki poznały narzędzia pracy plastyków, analizowały również wystawione obrazy pod kątem zastosowanej techniki malarskiej. Następnie pod kierunkiem przewodnika odbyła się „Rajza po Muzeum”, czyli spacer po wystawach stałych, takich jak „Galeria sztuki polskiej 1800-1945”, „Galeria sztuki polskiej po 1945 roku” oraz „Galeria sztuki sakralnej”. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, zlokalizowana w dawnej kopalni Katowice. Jest to nowoczesna, multimedialna ekspozycja przedstawiająca dzieje Górnego Śląska od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego w 1989 roku, będąca największą wystawą historyczną na Śląsku i o Śląsku. Mamy nadzieję, że wspólny wyjazd spowodował jeszcze większą integrację naszej zgranej już grupy oraz był dobrą sposobnością na wzbogacenie się o nowe inspiracje twórcze.