Wakacje bez nudy z biblioteką i Dziką Drogą

Szyfrowanie, nauka używania krótkofalówek, obsługa kompasu, wiązanie węzłów, strzelanie z łuku bloczkowego i klasycznego, rozpalanie ognisk i gotowanie wody, hamakowanie. Te oraz wiele innych aktywności wykonywali uczestnicy wakacyjnych zajęć w bibliotece. Najmłodsi czytelnicy Filii Warszowice i Krzyżowice spędzili bardzo intensywne dwa dni, podczas których rozwijali swoją kreatywność, samodzielność, zaradność, pewność siebie, uczyli się współpracy w grupie i przezwyciężania różnorodnych trudności.
Zajęcia z survivalu przeprowadził pan Krzysztof Lewicki z Dzikiej Drogi, który uświadomił uczestnikom, że survival to to nie tylko las i ekstremalne sytuacje z dala od cywilizacji, a z prawdziwą sztuką przetrwania mierzymy się na co dzień: w domu, w szkole, na podwórku itp.
Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że: BYŁO SUPER, SZKODA ŻE TAK KRÓTKO!
Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Urzędu Gminy Pawłowice