Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotecznych filiach

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania dzieciom, filia Krzyżowice dla przedszkolaków oraz uczniów klasy pierwszej przygotowała niespodziankę. Było nią spotkanie ze strażakami z OSP w Krzyżowicach. Na początku spotkania, prezes, pan Jan Olbrich przeczytał dzieciom tematyczną bajeczkę pt.: „Kicia Kocia poznaje strażaka”. Wszyscy uważnie jej wysłuchali, na zadane pytania czekał las rąk do odpowiedzi. Następnie strażacy zaprosili nas do remizy, gdzie opisywali zawód strażaka, pokazali stroje, które zakładają do różnych akcji, pochwalili się nowym sprzętem, który dostali od Gminy w ramach ukończonego kursu kwalifikacyjnego pierwszej pomocy. Atrakcją, która spodobała się chyba najbardziej dzieciom była możliwość zobaczenia jak strażacy przygotowują się do akcji – ochotnicy przygotowali dla nas próbny alarm i pokazali jak wygląda gaszenie pożaru. Wraz z wychowankami serdecznie dziękujemy za przesympatyczne i mądre spotkanie oraz gratulujemy I miejsca Kobiecej Drużyny Pożarniczej, II miejsca Młodzieżowej drużyny w Gminnych Zawodach Sportowo Pożarniczych w Warszowicach.

Codziennie w dniach 4-7 czerwca filia w Pielgrzymowicach gościła na zajęciach czytelniczych w jednej z czterech grup pielgrzymowickiego przedszkola. Zgodnie z ideą organizowanej w tym czasie ogólnopolskiej akcji – Tygodnia Czytania Dzieciom – przeczytane zostało dużo ciekawych, wartościowych książeczek. Spotkania były zróżnicowane ze względu na wiek dzieci, jednak wspólnymi elementami wszystkich zajęć był temat korzystania z biblioteki, miłość do książek oraz… dobra zabawa. Bardzo dziękuję Paniom oraz Kochanym Przedszkolakom za miłe przyjęcie i czekam na obiecaną rewizytę w bibliotece.

Filia Golasowice oraz biblioteka szkolna zorganizowały 7 czerwca spotkanie dla przedszkolaków z sołtysem Golasowic - Krzysztofem Woryną. W spotkaniu udział wzięły dwie grupy przedszkolne: Biedronki i Krasnale. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o przygodach psa Reksio w opowiadaniu „Wesołe podwórko”. Pan Krzysztof zabawnie czytał naśladując zwierzęta co dzieciom bardzo się podobało i musiał przeczytać jeszcze jedną historyjkę pt. „Przedstawienie”. Bardzo serdecznie dziękujemy panu sołtysowi za udział w akcji.

3 czerwca filia Osiedle zaprosiła wychowanków Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie na wspólne czytanie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zabawnej bajki G. Kasdepki "A ja nie chcę być księżniczką". Sprzyjająca pogoda i gorąca atmosfera sprawiły, że wszyscy z radością uczestniczyli w zabawach z chustą Klanzy oraz mydlanymi bańkami. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe baloniki, pamiątkową naklejkę oraz słodki upominek.

7 czerwca, filia w Warszowicach zorganizowała spotkanie najmłodszych czytelników z p. Damianem Hermanem. Pan Damian jest radnym naszej Gminy, prezesem KS Warszowice, znakomitym sportowcem i trenerem curlingu, a także mieszkańcem Warszowic. W spotkaniu wzięły udział dwie grupy przedszkolne Biedronki i Pszczółki. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych bajek o „Brzydkim kaczątku” oraz „Ali Baba i czterdziestu rozbójników”. Trener opowiedział dzieciom o curlingu, zaprezentował specjalną szczotkę do gry, profesjonalne obuwie a także pokazał pokaźną kolekcją naszywek z rozgrywanych zawodów w których brał udział w różnych stronach świata. Czytanie bajek połączono ze świetną zabawą dydaktyczną, a całości dopełniła przyjacielska atmosfera i dużo humoru.