Spotkanie Klubu Miłośników Historii

11 września w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii. Spotkanie to miało niecodzienny charakter ponieważ było połączone się z uroczystym otwarciem wystawy pt.: Nasi Przodkowie w Powstaniach Śląskich, na którą składały się pamiątki rodzinne - zdjęcia, fotografie, odznaczenia wojskowe, elementy umundurowania oraz dokumenty. Na to spotkanie przybyli także członkowie rodzin, którzy udostępnili eksponaty na wystawę. Zgromadzeni mogli również wysłuchać ciekawego wykładu pt.: Nasi przodkowie w walce o polskość Górnego Śląska, który wygłosił Wojciech Kiełkowski – pasjonat historii naszego regionu, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.