SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ LERCH-WÓJCIK

Na zaproszenie GBP Filii w Pielgrzymowicach, 27 lutego 2020 r. w siedzibie Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Pielgrzymowicach odbyło się spotkanie z Anną Lerch-Wójcik. Dotyczyło kultywowanych w dzielnicach Jastrzębia-Zdroju tradycji kulinarnych, które autorka opisała w swojej książce „Pełny bonclok”. Podczas pierwszej części prelekcji pani Ania skupiła się głównie na szczegółach powstawania publikacji i sposobu gromadzenia informacji, następnie przy  pomocy prezentacji multimedialnej omówiła dania kuchni postnej i wielkanocnej. Po części oficjalnej odbyła się degustacja przygotowanych przez panie z KGW pysznych potraw, czyli krepli, żuru na zakwasie oraz chleba ze smalcem.

Filia w Pielgrzymowicach dziękuje Stowarzyszeniu KGW za serdeczne przyjęcie w swoich progach oraz zaprasza do obejrzenia wystawy przygotowanej przez autorkę „Tradycyjne śląskie potrawy na fotografii”, która przez cały marzec będzie dostępna w bibliotece.

Fot. Marcin Wójcik