Spotkania autorskie z Ewą Nowak

W ramach Tygodnia Bibliotek 9 maja, Biblioteka Główna i Filia Osiedle miały przyjemność gościć autorkę powieści obyczajowych dla dzieci i młodzieży, pedagoga, terapeutę – Ewę Nowak. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IV z SP nr 1 oraz klas VI z SP nr 2 w Pawłowicach.

Pisarka opowiedziała młodzieży o swojej twórczości literackiej, trudnym debiucie i życiowych doświadczeniach, z których czerpie inspiracje. Tematami, które porusza w swoich książkach są m.in: trudne wybory, miłosne rozterki, pokonywanie własnych słabości, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła. Uczniowie czynnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniach zadając pisarce wiele ciekawych pytań. Na zakończenie, miłym akcentem były wspólne zdjęcia z uczestnikami spotkań oraz autografy.