Piknik z Biblioteką

Niekoniecznie „piątek 13-ego” jest pechowy, przekonały się o tym przedszkolaki, które wzięły udział w Pikniku z Biblioteką w parku ks. S. Pisarka. Imprezę profesjonalnie poprowadzili animatorzy z teatru GABI ART, więc zabawa była doskonała. Tematem przewodnim pikniku kończącego Ogólnopolski Tydzień Bibliotek były postacie z opowiadania M. Konopnickiej pt.: "O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Podczas zabawy „Krasnale” wprowadziły dzieci w świat bajek. Najmłodsi tańczyli, śpiewali, uczestniczyli w pokazie mody oraz odpowiadali na wiele pytań dotyczących opowiadań M. Konopnickiej.

Na zakończenie otrzymali słodki poczęstunek i z uśmiechem na twarzach wrócili do przedszkoli.

Dziękujemy dzieciom za pomysłowe stroje, elementy i gadżety promujące czytanie oraz bibliotekę.