Nocne biwakowanie

11 września grupa młodych, odważnych czytelników biblioteki wzięła udział w nocnym "Biwakowaniu z biblioteką".

Zajęcia rozpoczęły się od samodzielnego rozstawienia namiotów i zbudowania obozowiska Następnie dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady zachowania w lesie i uczyły się jak bezpiecznie rozpalić ognisko. Było samodzielne pieczenie kiełbasek i podpłomyków, parzenie herbaty ze świeżo zebranych pokrzyw, nocne podchody oraz gra terenowa. Każdy mógł sprawdzić swoją precyzję podczas strzelania z łuku oraz przejść po linie nad ziemią.

Dzieci spędziły noc pełną wrażeń i nowych doświadczeń, szkoda że tak szybko się skończyła.

Zajęcia przeprowadzili instruktorzy "Dzikiej Drogi"- Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki. Biwakowanie odbyło się w ramach "Dni Promocji Zdrowia" i zostało sfinansowane przez Gminę Pawłowice.