Narodowe Czytanie

Za nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja akcji „Narodowego Czytania” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

“Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to tytuł, z którym zmierzyli się uczestnicy tegorocznego Narodowego Czytania. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie. Publiczność mogła wysłuchać fragmentów dramatu w wykonaniu artystów grupy teatralnej „Do Ustalenia” pod kierownictwem pani instruktor Ewy Sikory. Przedstawione sceny bardzo spodobały się zgromadzonej publiczności, zachęcając ją do przedstawienia własnej interpretacji utworu. W nagrodę otrzymali egzemplarz prezentowanej książki z okazjonalną pieczątką.

Serdecznie dziękujemy grupie teatralnej za udział.