Najwyższa na świecie wieża z książek

W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) FILIA OSIEDLE gościła dzieci z Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki i wypożyczania książek. Z zainteresowaniem wysłuchały informacji udzielanych przez bibliotekarki oraz książki „Najwyższa na świecie wieża z książek” R. Bonilli – wzruszającej opowieści o sile wyobraźni i magii czytania, o tym, że dzięki książkom trafiamy do miejsc, których nie znamy i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o jakich nawet nam się nie śniło. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas zabaw sprawnościowych z książką, na koniec zajęć wykonały kolorową zakładkę do swojej ulubionej bajki.