Lekcje biblioteczne w Golasowicach

W poniedziałek 26 kwietnia bibliotekarka z Golasowic odwiedziła Przedszkolaki. Tematem spotkań w obu grupach był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzieci poznały rodzaje książek, mogły również przejrzeć przyniesione do przedszkola atlasy, leksykony, czy książkę kucharską. Doskonale wiedziały jak dbać i szanować książki, jak zaznacza się, w którym miejscu skończyło się czytać.

Dla młodszej grupy zostało przeczytane opowiadanie „Festiwal muzyki” Ewy Chotomskiej a starszaki podczas pracy plastycznej wysłuchały słuchowiska „Leśna wyprawa” Joanny Chmielewskiej.