Lato z warszowicką biblioteką!

W dniach 05.08-07.08.2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna Filia Warszowice przeprowadziła zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci z Gminy Pawłowice pod hasłem „Lato z biblioteką”. Pierwszego dnia uczestnicy poczuli ducha rywalizacji grając w gry, m. in. Pomysłówka XXL, Bob budowniczy XXL, najwięcej emocji wzbudziły Mega Rękawice Mega Frajdy.
„Warsztaty Małego Chemika” – to motyw przewodni drugiego dnia zajęć. Po wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa dzieci założyły odpowiednie stroje i wcieliły się w role małych chemików. Uczestnicy poznali właściwości różnych cieczy, przeprowadzili ciekawe eksperymenty, m. in. eksperyment z wybuchem i stworzyli kolorową pianę tzw. „pastę słonia”.
Ostatniego dnia dzieci uczestniczyły w zabawach na dmuchanym torze przeszkód, rozwiązywały quiz prewencyjny przeprowadzane były rozmowy o fundamentalnych wartościach. Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą konstrukcję zbudowaną z klocków typu rurki. Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursach. Każdego dnia dzieci otrzymywały wodę oraz poczęstunek.
Wszystkie zajęcia przeprowadziła niezawodna Mega Frajda.
Zajęcia zostały współfinansowane przez Gminę Pawłowice.