Kreatywne warsztaty w bibliotece

14 maja uczniowie SP nr 1 uczestniczyli w spotkaniu połączonym z warsztatami pt. „Wybuchowe Włochy” prowadzonym przez panią Ewę Myśliwiec, podróżniczkę z zamiłowania. Dzieci poznały zarówno historię Włoch, muzykę, zwyczaje oraz lokalne potrawy, których spróbowały (foccacia, ocet balsamiczny z parmezanem, oliwki). Biblioteka na chwilę zamieniła się w stolicę mody – Mediolan, w którym odbył się pokaz mody w wykonaniu uczestników spotkania. Na zakończenie zgodnie z tytułem dzieci miały okazję przeprowadzić doświadczenie, którego efektem była „erupcja wulkanu”. Uczestnicy pełni wrażeń i wiedzy czekają na kolejne tego typu spotkanie.

Dziękujemy pani Ewie za ciekawe i kreatywne warsztaty.