Kreatywne Panie w akcji

Kreatywne Panie, działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej filii Osiedle, zakończyły cykl spotkań, związanych z wyplataniem makram.

Sztuka ta jest znana od starożytności, polega na wiązaniu sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika makramy jest obecnie bardzo popularna w aranżacji wnętrz, tym sposobem można też wykonywać biżuterię, serwety, narzuty, torby, firanki, hamaki czy kwietniki.

Następne spotkania poświęcone będą pracy przy zimowych dekoracjach, które tradycyjnie zostaną przekazane na kiermasz świąteczny na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Warsztaty Kreatywnych Pań odbywają się w każdą środę w czytelni bibliotecznej i są okazją do wymiany doświadczeń i twórczych pomysłów.