Koło Przyjaciół Biblioteki w Pielgrzymowicach

Od października ubiegłego roku przy Filii w Pielgrzymowicach kilka razy w miesiącu zbiera się grono czytelniczek, które postanowiły miło i twórczo spędzać razem czas w przyjaznym otoczeniu książek. Efektem tych spotkań są piękne wyroby rękodzielnicze: eleganckie różane woreczki zapachowe, kolorowe kartki świąteczne oraz oryginalne, stylowe lampiony. Oprócz tego chętni czytelnicy wyjeżdżają na spotkania autorskie, a w listopadzie grupa odwiedziła siedzibę Stowarzyszenia Karola Miarki w Pielgrzymowicach i wysłuchała ciekawej prelekcji pani Agnieszki Kieloch pt. "Dawne Pielgrzymowice - fakty, ciekawostki, ploteczki...". Panie włączyły się także do akcji charytatywnej i przygotowały fanty na sprzedaż, z której zysk zostanie przekazany do Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Spotkania są otwarte. Jeśli macie Państwo ochotę wypić herbatkę w dobrym, wesołym towarzystwie, a przy okazji zrobić coś pożytecznego, prosimy skontaktować się z pielgrzymowicką biblioteką. Zapraszamy!