Ferie z biblioteką w Krzyżowicach

Ferie w krzyżowickiej bibliotece przebiegły twórczo i ekologicznie. Przez trzy dni na dzieci czekały różne atrakcje, by mogły one poszerzyć swoją wiedzę, wyobraźnię i kreatywność.
W poniedziałek uczestników odwiedził pan Andrzej Pająk z częścią swojej uroczej gromadki: żabą rogatą burgundową i albinotyczną, połozem zborzowym klasycznym i albinosem, położem tajwańskim, wężem królewskim, pytonem królewskim i siatkowym, agamą brodatą, waranem stepowym, żółwiem żabuti czarny. Przy opowiadaniu o swoich podopiecznych pan Pająk pozwalał dzieciom na dotknięcie gadów i przyjrzenie im się z bliska. W drugiej części dnia uczestnicy mogli wykazać się artystycznie – z różnych materiałów wykonali podobizny egzotycznych zwierząt.
Wtorek nauczył nas dokładności i cierpliwości. Zajęcia zaczęły się od warsztatów pt. „Na paluszkach” z panią Mileną Marszałek. Wykorzystując tylko palce, dziewczynki wydziergały sobie przepiękne opaski, a chłopcy paski lub bransoletki. Trzeba przyznać, że na początku było trudno, ale gdy już zrozumiano kolejność ruchów, to z trudem było przerwać dzierganie. Dzięki wewnętrznemu wyciszeniu, dzieciom bardzo dobrze poszło składanie Origami. Z okazji zbliżających się dni Babci i Dziadka, każdy tą techniką przygotował laurkę dla dziadków.
Zajęcia były współfinansowane przez Gminę Pawłowice.