Biblioteka - świat w jednym miejscu

W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek, nie mogło zabraknąć odwiedzin zaprzyjaźnionych z biblioteką w Warszowicach, najmłodszych czytelników.
We wtorek w bibliotece było jak w ulu, a to za sprawą „Pszczółek” z warszowickiego przedszkola.
W środę w przemiłą wizytą przyszła klasa IB ze Szkoły Podstawowej w Warszowicach wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kiełkowską-Holeksą.
Na zakończenie tygodnia, bibliotekę odwiedziła grupa „Motylków” z przedszkola w Warszowicach.
Tematem spotkań było zapoznanie dzieci z biblioteką. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przypomniały sobie, jak należy dbać o książki. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem przeglądały książeczki znajdujące się w dziale książek dla Dzieci.
W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki uczniowie klasy IB wręczyli bibliotekarce, wykonany samodzielnie, piękny plakat.
Żegnając się wszystkie dzieci zapewniały, że przyjdą ponownie