Biblioteczni detektywi na tropie

W nieco deszczowy poranek 15 maja, młodzi miłośnicy książek detektywistycznych wzięli udział w zorganizowanym przez GBP w Pawłowicach międzyszkolnym konkursie czytelniczym „Biblioteczni detektywi na tropie”. Rywalizacja miała formę gry terenowej, która odbywała się w centrum Pawłowic. Zadaniem uczestników zabawy było dotarcie do miejsc wyznaczonych na mapie, rozwiązywanie łamigłówek, szyfrów i zagadek oraz powrót do biblioteki w wyznaczonym czasie. Wszystkie zadania nawiązywały do serii książek M. Widmarka  pod tytułem „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. W każdym punkcie za dobrze wykonaną misję detektywi otrzymywali fant, za który w finale przyznawano im określoną liczbę punktów. Najwięcej punktów zebrała drużyna z SP w Warszowicach w składzie: Laura Ziebura, Alicja Dziendziel, Anastazja Bilonowicz, drugie miejsce zajęła grupa z SP 1 w Pawłowicach w składzie: Olivia Uryć, Aleksander Jaskuła, Bartosz Krzempek. Na ostatnim miejscu podium stanęła grupa z SP w Pielgrzymowicach w składzie: Kesja Siatkowska, Julia Smelich, Marta Stuchlik.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w grze.