Artykuł

Rysiek Riedel we wspomnieniach

Zapraszamy na spotkanie autorskie (połączone z recitalem) z Marcinem Sitko i Sebastianem Riedlem, wokół książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach".

Spotkanie odbędzie się 21 października (piątek) o godz. 17:00 w sali bankietowej GOK. Będzie również możliwość zakupu książek!

MARCIN  SITKO - dziennikarz muzyczny, producent fonograficzny, autor szeregu książek o tematyce muzycznej i kulturowej, między innymi: "Woodstock 1969. Najpiękniejszy Weekend XX Wieku", "Wolność Kocham i Rozumiem", "The Rolling Stones za Żelazną Kurtyną. Warszawa 1967" oraz dwóch tomów opowieści o Ryszardzie Riedlu pt. "Rysiek Riedel we wspomnieniach". Współpracował między innymi z Markiem Piekarczykiem, Olkiem Klepaczem, Andrzejem Grabowskim, Andrzejem Krzywym, Maciejem Balcarem. Zapraszany był do audycji i programów między innymi w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radiowej Jedynce, Antyradiu, Dzień Dobry TVN, TVP Kultura. Pisał do "Dziennika Zachodniego" i kwartalnika "Twój Blues".

SEBASTIAN RIEDEL - gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Od trzydziestu lat nieprzerwanie na scenie. Występował na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych - od Rawy Blues, przez Opole, aż po zwycięskie dla niego Top Trendy w Operze Leśnej w Sopocie. Na koncie ma siedem albumów nagranych z zespołem Cree oraz dwa solowe krążki. Występował i współpracował z Martyną Jakubowicz, Dżemem, Perfectem i SBB. Jest synem Ryszarda Riedla, legendarnego lidera zespołu Dżem. Napisał słowo wstępne do dwóch tomów książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach".

RYSIEK RIEDEL WE WSPOMNIENIACH:

"To nie są książki o muzyce. To nie są też książki o nałogach, nagranych płytach czy zaśpiewanych koncertach. To książki o CZŁOWIEKU. I o PRZYJAŹNI. O niezwykłym CZŁOWIEKU i niezwykłych PRZYJAŹNIACH. Ale też o relacjach rodzinnych, koleżeńskich i zawodowych, a czasami jedynie przelotnych znajomościach. To książki o swoistych „pieczęciach”, jakie niezwykli ludzie zostawiają czasami w naszych życiorysach. I o tym, jaką pustkę odczuwamy, kiedy odchodzą...."