Artykuł

#NieZostawiamCzytelnika - polecamy!

Biblioteki w Polsce zostały zamknięte, ale bibliotekarze nie zostawili swoich czytelników - promują dostęp do kultury, nauki, informacji online!

#NieZostawiamCzytelnika to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ma na celu promowanie ciekawych i wartościowych wydarzeń oraz internetowych spotkań autorskich.

Szczegóły na stronie internetowej - www.sbp.pl oraz facebookowym profilu - www.facebook.com/StowarzyszenieBibliotekarzyPolskich

Dla najmłodszych czytelników - aby im także umilić czas spędzany w domu, dostępnych jest wiele portali edukacyjno-rozrywkowych, m.in.:

- dla małych artystów - krokotak.com
- gry dla najmłodszych - ciufcia.pl
- wiersze, quizy, zgadywanki - wierszedladzieci.pl
- BAJKI CZYTANE NA ŻYWO PRZEZ JEDNEGO Z AMBASADORÓW AKCJI - www.facebook.com/zaczytani.org/
- internetowa biblioteka lektur - wolnelektury.pl

Przypominamy również, że czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach mogą korzystać z darmowej bazy wybranych publikacji m.in. Wydawnictwa Naukowego PWN w IBUK Libra. Kody - niezbędne do zdalnego dostępu, udostępniamy telefonicznie (32 47-22-198) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00.