Narodowe Czytanie w Pawłowicach

Biblioteka publiczna włączyła się w 7. edycję ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, która popularyzuje najwybitniejsze dzieła polskiej literatury, obchodzoną pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym wyjątkowym roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości lekturą Narodowego Czytania było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania organizowanego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zaproszono młodzież, mieszkańców oraz instruktorów artystycznych GOK. Czytanie przeplatane było dyskusją na temat trudnej sytuacji społecznej tamtych lat oraz refleksjami uczestników związanymi z treścią tej lektury. Każdy ze zgromadzonych w czytelni GBP miał możliwość uzyskania okolicznościowej pieczęci w przyniesionych przez siebie egzemplarzach. Wszyscy, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę mogli posłuchać audiobooka „Przedwiośnie” w interpretacji Bartosza Mazura. Dodatkowo można było zobaczyć wystawę „Z myślą o Niepodległej 1918-1939 – życie społeczne gminy”, stworzoną ze zdjęć przekazanych bibliotece przez mieszkańców.