Artykuł

"Mała książka - wielki człowiek"

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” po raz kolejny w pawłowickiej Bibliotece! Czeka kolejna porcja Bezpłatnych Wyprawek Czytelniczych.

Wyprawki Czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone w latach 2015–2018) są już do odbioru w Bibliotece Głównej oraz filiach.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.