Bieg przez błoto

Tego jeszcze nie było. Ekstremalny bieg z przeszkodami dla dzieci czyli runmagedon.

W ostatnią sobotę czerwca park przy inhalatorium zamienił się w prawdziwy tor przeszkód dla dzieci, które zechciały wziąć udział w nietypowych zawodach sportowych - Runmagedon Kids Pawłowice 2022. Na śmiałków czekały trasy biegowe z przeszkodami, zróżnicowane w zależności od kategorii wiekowej uczestnika. Dzieci biegły przez opony, czołgały się pod siatką, wspinały na liny, skakały przez drewniane płotki, a wszystko to z dużą ilością błota, w którym tego dnia można było bezkarnie się taplać.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Sportu, który właśnie taki sposób zaproponował na rozpoczęcie wakacji. I trzeba przyznać, że pomysł chwycił, bo limit 300 miejsc był osiągnięty już w połowie czerwca. Ostatecznie w zawodach wystartowało 342 zawodników, a zwycięzcą był każdy, kto ukończył trasę. Na dzieciaki czekały medale, dyplomy i słodycze, a dmuchańce, woda z sokiem z saturatora Wodociągów Pawłowice i atrakcje przygotowanie przez pawłowicką jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej dopełniły obrazu całości. W upalny dzień strażacy nie żałowali wody do schłodzenia nie tylko uczestników zawodów. dodatkowe atrakcje przygotowały również Akademia Ruchu Synteza, która na co dzień zajmuje się organizacją zajęć ruchowych dla dzieci i dorosłych oraz Xtreme Fitness Pawłowice, który zadbał o rozgrzewkę poszczególnych grup dzieciaków przed rozpoczęciem zawodów.
Pełną relację fotograficzną z wydarzenia można zobaczyć na stronie Facebook Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach
Zdjęcia: Mirosława Porwisz, One Smile Photography
Zadanie otrzymało wsparcie z Fundacji JSW